Tania glazura Strzelno

Typy glazury wprowadzanej na okładziny ścian i podłóg

Istnieje wiele sposobów płytek, które różnią się z siebie, zarówno pod względem specyfikacji, jak i stanu. Glazura w wnętrzu zdobi i realizuje klimat projektu.

Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa składa się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na którą nakładany jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, zaś jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone stany i ukazuje się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

 

glazura allegro
glazura

Powszechnie kierowany do dekoracji ścian wewnętrznych w miejscach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany także jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest przedmiotem szklistym stopionym w ciągu wypalania. Pod względem technologii branych w sztuk, a i podstawowych materiałów, fajans jest niczym porcelana. Fajans to krótka wykonywana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Przydatny w starych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która również przyznaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po zewnętrznej stronie. Ta łatwa ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ kładzie się na kilku sposobach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Postawione na ziemiach w budynków realizują nasze wartości znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

– Cotto – płytki nieszkliwione stworzone z czerwonej gliny. Podczas prac kończy się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane zwykle do dekoracji na ziemiach wewnętrznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które mogą być zrobione także z czerwonej, jak i białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, drugi z 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często kierowany do nakładania na ziemiach zewnętrznych. Jest rzadko odnoszony do okładzin ścian wewnętrznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka korzysta wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona zapewne żyć także szkliwiona, jak i nieszkliwiona. Ważne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka odporność mechaniczna, wytrzymałość na chemikalia. Że żyć wprowadzany w okładzinach podłóg zewnętrznych i wewnętrznych, elewacji, a także do końców basenu.
Uwaga! Do łazienki na ziemi należy wybrać płytkę absorpcji wody nie dużo niż 3%!

– Czerwony Gres – tak wymienia się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Jest obecne tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która biegnie przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Jest do wykonywania podłóg zewnętrznych i prywatnych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Wynosi z 0 do 0,5% absorpcji wody. Łączona w modelach z zewnętrznymi i prywatnymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to produkt o moc zaletach. Dzięki niej wszystkie pomieszczenie może cieszyć się kreatywnością i czymś przez duży czas. Jest zdrowy, ekologiczny, ma długą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej opieki. Tania glazura Jabłonowo Pomorskie

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments