Last Minute Szczecin

LAST MINUTE to jedyna z pracy częstego i znacznie cenionego w obecnym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Białogard

Film swoją premierę posiadał w roku 2013 po czym już zyskał uznanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Ważne wartości w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w pracę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w pracę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki organizujący w działalności Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w pracę Natalii Wis, będącej dużą miłością Tomasza również z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w budowa narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w budowa niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całkowitej produkcji odpowiedzialny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele znanych oraz wspaniałych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak ważna się bardzo chętnie domyślić nawiązuje do częstych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się od wielu lat niezmiennie dużą popularnością.

Last Minute Białogard

Właściwa fabuła filmu podejmuje się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko podróży do Egiptu. Ale na taką wycieczkę nie że się przecież udać sam. Towarzyszyć posiada mu jego matka – kobieta niezwykle energiczna i z treściami – w spokoju nie bez przyczyny przez masa lat odbierała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem udają się te zapewne jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w trudnym Egipcie, to wprawdzie obecnie na początku bohaterowie są spore problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co znacznie psuję bohaterom nastrój, którzy wciąż nie są świadomi tego, że to tylko początek nieprzyjemnych niespodzianek, które nastąpią na naszej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to wciąż kuchnia nie każe im życia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego ważną licealną miłością. Niestety kobieta nie jest taż, gdyż na wszystkim kroku prowadzi jej ideał mężczyzny, który gdy się okazuje jest jej lubym.

Last Minute Białogard

Oczywiście tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, dlatego też używa się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który gdy się bardzo łatwo okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest i związek z konsulatem, więc Tomasz również jego rodzina muszą sobie w aktualnym momencie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w zawrotnym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w rezultacie muszą powrócić prędzej czy później do końcu, jednakże w konkretnym sezonie ze powodu na finansowe błędy istnieje zatem trudne. Dlatego ładna i pomagająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do świecie.

Zdjęcia do produkcji Patryk Vega również jego ekipa działali w tureckim hotelu Utopia World (hotel spotyka się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W częściach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Białogard

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć absolutnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się ważna było z głowami, iż film został zmontowany nieco niedbale i pospiesznie, z pominięciem pewnych momentów. Tak jakby wszystek firm realizowany był szybko, razem z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo odwiedzanym zwiastunem w budów – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a wiele osób liczyło z niecierpliwością na czas, w którym będą mogli poznać się z całością filmu.

Last Minute Białogard

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments