Klimatyzatory postojowe Pyrzyce

Bardzo często patrzymy jak kierowcy, przebywając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże jest niezdrowy również ze powodów wydajnych i tak ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Białogard

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest odpowiednim zachowaniem, od którego trudno uciec, to otrzymywanie z niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest więc, że rozwija on bezpieczeństwo sztuce i daje, że kierowca oraz ładunek przyjdą na terytorium w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa coś na podobnej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zadaniem jest ograniczenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w jednej obudowie montowanej z listy na dachu kabiny samochodu czyli na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dopasowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest napędem elektrycznym oraz w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje i urządzone w projekt, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie czy potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Mirosławiec

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowocześniejszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w kontekst została wprowadzona woda. Stanowi ona dość schładzana, a ważną właściwością tego gatunku klimatyzatorów jest więc, że nie zmieniają wilgotności powietrza we wnętrzu pojazdu, a jedynie obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj umieszczony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest niezmiernie szeroka, ponieważ pewno on obniżyć temperaturę powietrza istniejącą we wnętrzu pojazdu nawet o sto procent w układu do temperatury na zewnątrz. Jednak ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie postępuje w chłodnym klimacie. Także gdy w wypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wadą jest ograniczony pobór prądu konieczny do dobrego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Mirosławiec

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments