Inwestowanie Towarzystwo Pożyczek wzajemnych

Inwestowanie Towarzystwo Pożyczek wzajemnych – Szukasz sposobu na bezpieczne inwestowanie pieniędzy w internecie? Nie jesteś zadowolony z oprocentowania na lokatach inwestycyjnych, jakie oferują Ci banki? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Inwestowanie Towarzystwo Pożyczek wzajemnych

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego coraz więcej instytucji oferuje tego rodzaju usługę. Jednakże przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestowania swoich pieniędzy w pożyczki społecznościowe należy dokładnie zapoznać się ze specyfiką tego rodzaju czynności oraz sprawdzić instytucję, z którą zamierzamy nawiązać współpracę.

Czym są pożyczki społecznościowe oraz w jaki sposób można na nich zarobić ?
Pożyczką społecznościową nazywamy pożyczkę, której udzieliła osoba prywatna innej osobie prywatnej. Musi się to jednakże odbyć za pośrednictwem LEGALNIE działającej instytucji finansowej pozabankowej.

Na udzielaniu pożyczek społecznościowych zarabia się stosunkowo łatwo. Każda z nich zazwyczaj udzielana jest na okres miesiąca (30 dni). Okres ten jest oprocentowany, zatem do kwoty udzielonej przez inwestora pożyczki dodawane jest oprocentowanie w skali miesiąca, które stanowi zysk inwestora. Oprocentowanie jest różne, w zależności od instytucji, z którą nawiązywaliśmy współpracę jednakże jego wysokość musi być zgodna z decyzją ustawodawcy. Najwyższe oprocentowanie w skali miesiąca, jakie możemy spotkać u pośredników w udzielaniu pożyczek społecznościowych oferuje Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych i wynosi 4%.

Oprocentowanie naliczane jest dla każdego rozpoczętego miesiąca, w którym spłacana jest pożyczka, zatem jeśli pożyczkobiorca decyduje się na opóźnienie terminu spłaty swojego zobowiązania musi się także liczyć z doliczeniem mu kolejnych 4% od całej kwoty udzielonej pożyczki.

Na inne zyski każdego inwestora składają się również opłaty, jakie ponoszą pożyczkobiorcy, którzy decydują się na opóźnienie ostatecznego terminu spłaty swoich zobowiązań. Nie są to raczej wysokie kwoty i szacuje się je na kilkanaście złotych, jednakże pożyczkobiorcy często decydują się na tego rodzaju działanie.

Dlaczego pożyczki społecznościowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków?
Pożyczki społecznościowe cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Polaków z podowu szerokiej dostępności. Aktualnie o udzielenie pożyczki społecznościowej wnioskować może każda osoba pełnoletnia, nawet jeśli jest zadłużona. Jak wynika z licznych badań rynkowych Polacy decydują się na wzięcie pozabankowej pożyczki także z powodu niższego oprocentowania, zminimalizowanej procedury oraz możliwości załatwienia wszystkich formalności online, jeszcze tego samego dnia.

Jak sprawdzić instytucję finansową, z którą chcemy nawiązać współpracę w udzielaniu pożyczek społecznościowych oraz na co zwracać uwagę?
Każda taka instytucja jest przede wszystkim zarejestrowana w krajowym rejestrze działalności gospodarczych. Ponadto jest dokładnie kontrolowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, Głównego Inspektora Finansowego oraz Urzędy Skarbowe. Legalność jej działania można zweryfikować stosując odpowiednią prośbę do wyżej wymienionych instytucji lub sprawdzając wpisy do KRS-u.

Inwestowanie Towarzystwo Pożyczek wzajemnych

Kolejnym aspektem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest oczywiście wysokość oprocentowania, jakie będzie nas dotyczyło. Jak wspominaliśmy w tekście powyżej najlepszą ofertę pod względem oprocentowania znaleźć można w firmie Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych. Następnie należy sprawdzić w jaki sposób możemy dysponować zgromadzonymi przez nas środkami finansowymi. Wiele nieuczciwych instytucji nie informuje swoich potencjalnych inwestorów o fakcie, że każdy przelew środków z ich platformy na prywatny rachunek bankowy jest płatny. Aby nie dać się oszukać oraz zarabiać na inwestowaniu jak najwięcej należy dokładnie sprawdzić ten aspekt oraz wybrać instytucję, która takowych opłat nie przewiduje.

Inwestowanie Towarzystwo Pożyczek wzajemnych
Inwestowanie w pożyczki społecznościowe za pośrednictwem firmy Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych jest na aktualnym rynku najlepszym wyborem dla każdego inwestora. Do ich programu partnerskiego dołączyć może każda osoba spełniająca cztery warunki: pełnoletność, legitymowanie się aktualnym dokumentem tożsamości, polskie obywatelstwo oraz dysponowanie dodatkowymi środkami finansowymi na inwestycje. Co najważniejsze, wstąpienie do ich programu w udzielaniu pożyczek społecznościowych nie wiąże się z żadnymi opłatami za rejestrację czy też wykonywanie przelewów zgromadzonych przez nas środków. Godny uwagi jest także ich system zabezpieczający każdego inwestora.

Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych zapewnia bowiem, że odkupi od inwestora każdy dług, który nie będzie spłacany przez pożyczkobiorcę przez okres 3 miesięcy. Takie działanie sprawia, że żaden inwestor nie ma szans na utratę zainwestowanych przez siebie środków, a także ma pewność, że nie tylko je odzyska, ale także uzyska należące mu się oprocentowanie z pożyczki społecznościowej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ruzia
Ruzia
3 lat temu

Artukul przeczytany. Informacje w nim zawarte ciekawe, napisane w przejrzysty sposób. Najważniejsze, że jest napisany tak, że każdy zwykły ‘kowalski’ zrozumie o co chodzi i jest nakierowany na co dokładnie zwrócić uwagę. Napewno jeszcze do niego wrócę aby utrwalić tą wiedzę. A znajomym polecę lekturę.

Jolcia
Jolcia
3 lat temu

Od jakiegoś czasu inwestuję w towarzystwo pożyczek wzajemnych. Wiadomo jak wszędzie początki były trudne zanim się wdrożyłam w to wszystko. Jednak teraz serdecznie polecam każdemu taka formę inwestycji.